מאמא גנג'ה

mamaganja.jpg

פורסם ב-24 דקות
30/3/08

אין כמו לחזור הביתה אחרי יום עבודה מתיש, למזוג כוס יין או לגלגל צינגלה ולתת למוח לצוף לתוך הלילה. אם אתם בני 20 או בני 50, אם אתם סטודנטים או מרצים באוניברסיטה – זה לא משנה. אתם תירדמו כמו תינוקות ולמחרת תקומו כמו חדשים ותתפקדו יופי. לעומת זאת, אם תרדו על בקבוק וודקה שלם לבד או תורידו במכה חצי אצבע של חשיש, סביר להניח שתאכלו על זה סרט. וזה בדיוק הסרט שאליו נכנסה הגברת שהחליטה להיות שפן ניסיונות של הבי־בי־סי.

הטיסו אותה לאמסטרדם כדי לעשן כל יום סקאנק, זן מריחואנה עתיר THC (החומר הפעיל והממסטל). בעיניי זו משאלת מוות אפילו עבור אדם שרגיל לעשן מריחואנה בריכוז נורמלי של חומר פעיל, שלא לדבר על מישהי שלא עישנה מאז ימי האוניברסיטה העליזים שלה, לפני עשרים שנה.

לא די היה לאנשי הבי־בי־סי בחודש של עישון יומיומי, הם הזריקו לאמא המסכנה THC טהור ישר לווריד. רק מכמות מוגזמת כזו הגוף מקבל שוק, אז אין פלא שהיא נתקפה פרנויות ונשבעה שלעולם לא תחזור לעשן.

כמות החומר אינה ההגזמה הפראית היחידה בניסוי המגמתי הזה. הוא גם מלא בטענות שקריות ומסולפות. אחת מהן היא שקנאביס גורם לבעיות שינה. נכון? אז זהו שלא. הוא דווקא די מנמנם את משתמשיו ומיטיב עם מי שחווה חלומות סיוטיים. למה? מפני שמעשנים לא חולמים – וזו עובדה שכל סטלן יאשר.

יוצרי התוכנית רומזים כי ייתכן שעישון קנאביס הביא למקרי רצח אכזריים. נו באמת, קשה לדמיין בן אדם מסטול שיש לו בכלל כוח לקום מהספה, אז עוד לרצוח?
האם טענה שעלתה במשקל. כן, עישון גורם למאנצ׳יז (צורך עז לנשנש), אבל הוא גם מזרז את חילוף החומרים בגוף בצורה דראסטית. לא סתם רוב הסטלנים הם שחיפים. אז על מי בדיוק הם מנסים לעבוד?

מריחואנה היא לא שד. כל הניסיון הפתטי הזה לעשות דמוניזציה לכמה עלים ירוקים, מהווה חומר טוב לצחוקים בערב סאטלות עם החבר׳ה.

בתור רווקה שאפילו שני חתוליה מעייפים אותה לפעמים, אני יכולה להבטיח לכם שאם היו עושים ניסוי הפוך והיו שולחים אותי לבלות חודש שלם עם שלושה זוועטוטים, לא רק שהמוח שלי היה נדפק והייתי מותשת לאין שיעור ללא כל יכולת לתפקד – בטח זה היה מוציא לי סופית את החשק להיות אמא.

לכתבה ב-BBC

Facebook Comments

עלינו הגר