הסיוט של כולנו

פורסם ב-30.10.08
24 דקות

בתור אדם הקנאי מאוד לפרטיותו נחרדתי לשמוע שחוק המאגר הביומטרי עבר בקריאה ראשונה. צדיק אחד בסדום, דב חנין שמו, היה היחיד שהתנגד. שאר הח”כים נמנעו או הצביעו בעד. הנה עוד סיבה לפרק את הכנסת הזאת לאלתר.

במדינת חלם, שבה אנשי ציבור נכנעים לשוחד כל שני וחמישי, אין גרוע מלתת לאנשים שכמותם להחזיק במידע כה רגיש. על הנתונים הביומטריים שלנו עלינו לשמור מכל משמר. חשבון בנק שנפרץ אפשר להחליף, את טביעות האצבע שלנו – לא.

נסו רק לחשוב מה יקרה אם עבריין כלשהו יצליח (אחרי שימלא בשוחד את הכיסים הנכונים) להשיג את טביעות האצבע שלנו השמורות במאגר הממשלתי. מה ימנע ממנו לשתול אותן בזירת רצח או על כספת בנק מרוקנת, ובכך להפליל אותנו בפשע שלא ביצענו? מידע ביומטרי בידיו של עבריין יסייע בגניבת זהות מאחרים לנצח נצחים, ויאפשר לו לעשות בנתונים הללו שימוש כל אימת שיחפוץ.

על פי הצעת החוק, אדם שיסרב למסור את טביעות אצבעותיו ייזרק לכלא לשנה תמימה. אני מעדיפה לבלות שנה בנווה תרצה (ואם זה לא יעזור, לשרוף את קצות אצבעותיי על האש) מאשר לתת לפקידים מושחתים להניח את ידם על פרטי הזהות האישיים ביותר שלי.

עד אז, נותר לי רק לקוות שבח”כים שלנו ייכנס קצת שכל והם יבינו שאם יתנו למפלצת הביומטרית לאכול לנו את האצבעות – היא בסוף תאכל את כל היד.

___________________________________________

אתם מוזמנים לחתום נגד השטות הזו בכתובת : http://www.atzuma.co.il/petition/avishaybel/1/1000/

Facebook Comments

עלינו הגר