שידור מת

פורסם ב-27.8.08
24 דקות (מהדורת צהריים)

אמש, בסוף מבזק חדשות חצות בערוץ 2, הודיע המבזקן בחגיגיות על כך שהחיפושים אחרי רוז בנחל הירקון יועברו מהבוקר בשידור חי באתר האינטרנט של חדשות ערוץ 2. לא האמנתי למשמע אוזניי. “לא יכול להיות שזה אמיתי”, אמרתי לעצמי. ובכל זאת, כיוונתי שעון לשמונה וחצי כדי להספיק להכין קפה ופופקורן של בוקר להקרנה של סדרת הריאליטי החדשה “איפה את רוז”.

בסוף תוכנית הבוקר הקריא אברי גלעד בחוסר חשק וסלידה מופגנת את ההפניה לשידור הישיר. אולי במקום לשדר את החיפושים אחר רוז הנעלמת, היו מקבלי ההחלטות בערוץ 2 צריכים לחפש לאן נעלם המוסר האנושי משידורי החדשות שלהם, ומאיפה הגיעה ההחלטה המזעזעת לעשות רייטינג מסיפור הזוועות של רוז ומשפחתה. “האח הגדול” אינו רק שם של תוכנית ריאליטי. החדירה לפרטיות שתפסה אופי בידורי וזלגה לאזור הדמדומים של החדשות, מזעזעת לא פחות ממה שעלולה המשטרה לגלות בירקון.

שעה תמימה ישבתי מול אתר חדשות ערוץ 2, צופה לסירוגין במסך אפור ובדסקטופ של מי שניסה להפעיל את התוכנה של השידור מרחוק ללא הצלחה.

טוקבקים זועמים צצו כפטריות אחרי הגשם – על הבושה של עצם המחשבה להקרין את החיפושים בשידור חי, על הפרסומות שמשודרות במקום החיפושים, ועל איך האתר סופר את הכסף על כל קליק ריפרש של אלפי גולשים היפוקריטים.

בעשר בבוקר סוף סוף ראיתי צילום רועד של גדות הירקון. לאחר מכן ראיינו שוטרים ומתנדבים שבאו לעזור למשטרה לחפש אחר רוז. ברקע ילדים עוברים ומנופפים לשלום למצלמה בזמן שהכתב מנסה להוציא משהו עסיסי ממתנדב שהחליט לחפש בעצמו את הילדה אתמול בלילה, לפני שהחל שידור החיפושים.

“החיפושים בירקון העלו חרס”, בישר הכתב המבולבל. נו בוודאי. הירקון זורם ונשפך לים, הטמטום גם. מי יהיה גיבור ישראל שימצא את הילדה? האם תהיה זאת המשטרה? האם האזרח הישר? האם היא בחיים? כל התשובות בפרק הבא. הישארו עימנו!

Facebook Comments

עלינו הגר