אל תגעו לי בשוקולד

פורסם ב-15.7.08
24 דקות

עם המחסור במים עוד אפשר איכשהו להסתדר, אבל הדיווח על כך שבקרוב יהיה מחסור בקקאו ייבש אותי כליל

בדיוק כשהתיישבתי לכתוב על משבר המים ועל איך אני מפחדת לנסוע לראות מה נשאר מהכנרת, תפסה את אוזניי ידיעה קשה. כל כך קשה, שרצתי למטבח לוודא אם יש לי מלאי מספיק מאחד המצרכים הנחשקים ביותר.

לפי הערכות של מומחי חקלאות, כך שמעתי, תוך מספר שנים יהיה מחסור בקקאו. הסיבה פשוטה: הביקוש עולה על ההיצע והמחירים מתייקרים. אבל, הרגיעה בהמשך הקריינית, האמריקאים מנסים לפצח את הקוד הגנטי של הקקאו ולייצר צמח משופר ששורד יותר ונותן יותר תפוקה.

נו יופי, שוב האמריקאים מנסים להציל את העולם? כנראה שהבאפרינג של הסרט שלהם תקוע כמו הסרטים של יוטיוב והם לא הבינו שהם לא סופרמן. אם הם לא הצילו את עיראק אז הם בטח לא יצליחו להציל את השוקולד. אולי בכלל עדיף שלא יתקרבו למתוק־מתוק הזה.

אתם יודעים, כל הזמן מתפרסמים מחקרים המזהירים מפני קטסטרופות אקולוגיות, בריאותיות וחברתיות. כשאמרו שהצ׳יפס מסרטן, אמרתי שבמילא העולם מתחלק לשניים: מה שגילו שמסרטן ומה שעדיין לא גילו שמסרטן. כשאמרו שהנפט אוזל חשבתי שזה טוב כי אולי יפתחו סוף סוף דרך ידידותית אמיתית להתניידות בכדור הזה.

אבל מחסור בקקאו?! לא, בבקשה, עד כאן! חיי ללא שוקולד לא יהיו חיים. הם יהיו אפורים, עצובים, ומלאים בקריזים. אפילו הידיעה שהאורז של הסושי הולך ואוזל לא גרמה לי לפחד קיומי שכזה. המחשבה שקוביית שוקולד תעלה כמו קוביית חשיש מדאיגה אותי מאוד. ולפי הידיעה ששמעתי, זה לא יקרה בעתיד הרחוק.

כאילו שלא חסרות לנו צרות בארץ – אומרים שעוד כמה שנים תפקוד את ישראל רעידת אדמה גדולה. ואם זה לא מספיק, אז תמיד יש את האיום האיראני. כחובבת קונספירציות ידועה, אומר לכם שכל אלו נראים כמו ניסיונות להפחיד את העם. זה מצע נוח מאוד להמשך גידול הפוליטיקה המושחתת והמשך קיום של עם מלוכד ימינה, או קדימה. בעיקר אחורה, אם תשאלו אותי.

נראה שחברות הוופלים צפו את “המחסור” לפני כולם, אחרת מישהו יכול להסביר לי למה כל הוופלים הם “בטעם קקאו”? אולי גם המחסור בקקאו הוא קונספירציה? אמנם לא פוליטית אבל כלכלית שזה לא הבדל כזה גדול – הדפוס זהה ומחבר עוד יותר בין הון לשלטון.

הרי ההיסטוריה שלנו ידועה בדמוניזציה ואיסור על צמחים טבעיים בגלל תחליפים סינטטיים של חברות ענק בעולם, שעשו מניפולציה פוליטית על גודל ההכנסות שלהם. לכן אל תתפלאו אם עוד מעט תראו את הקקאו ברשימת הסמים המסוכנים, או לפחות יקר כמותם.

Facebook Comments

עלינו הגר