רפי, הצלת לי את המחשב!

בורכתי בלא מעט מכרים עם תואר ואף דוקטורט ב”מידע לא נחוץ”, כאלה שאני יודעת שאם נתקעתי במשהו שאפילו ד”ר גוגל לא עוזר לי (נדיר) אני […]

בורכתי בלא מעט מכרים עם תואר ואף דוקטורט ב”מידע לא נחוץ”, כאלה שאני יודעת שאם נתקעתי במשהו שאפילו ד”ר גוגל לא עוזר לי (נדיר) אני יכולה לפנות אליהם ולקבל תשובה במהירות שלא תבייש אף מנוע חיפוש רציני. למשל:

  • סבא – תנ”ך מהלך על שתיים
  • אבא – הוא תמיד יודע הכל
  • בעלי – שתמיד מחלץ אותי כשהזיכרון שלי מסרב לשתף פעולה
  • שי – שחזק בעינייני הגיקיה על כל גווניה
  • אתי – מלכת הפייסבוק והאנדרואיד
  • ורפי – בנדוד של בעלי שאתמול בשלושה קליקים קטנים עשה פלאים למחשב שלי שבקושי זז.

את מה שרפי חולל במחשב שלי, החלטתי לשתף עם העולם (או לפחות עם קוראי הנאמנים) – כי זה פשוט, ופשוט גאוני עד לא הגיוני.

יש לי בטן מלאה על ביל והחלונות שלו. למרות שכולם משתמשים בהם (בארץ בעיקר באופן מופרז) אני משתדלת איפה שאפשר להשתמש בתחליפים. אם זה דפדפן פיירפוקס במקום איכספלורר, אם זה גוגל דוקס במקום וורד, אם זה ג’ימייל במקום אאוטלוק ואם זה לינוקס (כשיש לי מספיק ביצים כדי לעזוב את החלונות, במחשב שאנחנו לא עושים בו שימוש בתוכנות גרפיקה).

לכולם יש באגים, זה לא שחלונות היא משהו מיוחד (היא פשוט נפוצה לאללה) אבל הבאג הזה שגרם למחשב שלי לזחול, כשמעל 800 מהזיכרון שלו בפעולה גם אם רק חלון אחד פתוח לי במחשב (!) טימטמה לי את השכל. מה לא עשינו? ויתרנו על הגרפיקה היפה של וינדוס 7, הורדנו ים פיצ’רים במערכת ההפעלה, ועדיין – חילזון.

ואז בא רפי וסיפר לנו על הבאג ההזוי ביותר שנתקלתי בו בחלונות, במגש למטה עם האייקונים. בגלל שהוא כל כך הזוי וכל כך משמעותי החלטתי לשתף אתכם איך הזיכרון הפסיק לטחון לי את המחשב וירד מממעל 800 לפחות מ-400 בתוך שניה.

איך לשפר את ביצועי המחשב בשלושה קליקים בלבד

1. קליק ימני על מגש האייקונים ולחיצה על מאפיינים

Tray icons

2. לחיצה על התאמה אישית להתראות אייקונים (או איך שלא קוראים לזה בעברית)

3. סימון “וי” בריבוע ליד “תמיד להראות אייקונים והתראות..” וזהו .  אצלי  השימוש בזיכרון המחשב ירד בחצי! מה אצלכם?

Facebook Comments

עלינו הגר